College for Design and Social Inquiry


Featured Graduates

 
Doctor of Philosophy
Arjola Balilaj
Daniel George Bauer
Doctor of Social Work
Karen M. Baldwin
Brandy C. Hughey
Rebecca L. Marcus Wheeler
Joy A. McClellan
Kristie M. Slinskey
Brittany Stahnke
Master of Nonprofit Management
Sean Conklin
Mariana Lillian Griswold
Heather McNaughton
Master of Public Admin.
Kera Butler
Maylee De Jesus
Ka-Kei Maggie Ng
Crystal Monique Roye
Alyssa Rachel Winston
Master of Science
Daniele S. F. Atelean
Caralin Branscum
Tyanah Cunningham
Master of Social Work
Nassiba Adamou
Isobel D. Aitken
Abdulmajeed Ibrahim Altukhys
Jeremy E. Anderson
Mario Alejandro Astudillo
Shelby Renae Atkinson
Roudeline Augustin
Liza Avila
Christopher Douglas Baker
Emirror Sadottaburnette Baker
Alina Marie Barrera
Nina Batista
Sophia M. Baurkot
Ashley Bonner
Jayme Bouck
Jerome Allen Bradley
Briana Brouard
Janoi Raven Brown
Lynette M. Brown
Shakera Lashae Bryant
Akilah Briana Cabey
Leandra Rose Campbell
Tiesha T. Carvil
Natalia Marie Casanova Rivera
Evelyn Chavez
D'Jyennlie Fleur Cineas
Bell Monika Cirius
Breanne R. Clinton
Maia Ann Cochran
Alexa Rebekah Cohen
Reginald D. Collins
Kayla Cordeiro
Susana A. Coxaj
Florance Jean Davidson
Chanice D. Denham
Chelsea Rae Densieski
Haven C. Dietrich
Jessica Anne Dockus
Courtney Necole Draine
Chrystel Dufour
Brandy Lynn Eisner
Michael Dylan Evans
Alicia Marie Falciano
Craigirita Randianne Ferguson
Daniel Patrick Finnerty
Emily Marie Fox
Aleksandra Freiling
Dana M. Gonzalez
Linsi R. Grose
Savannah Kaye Grove
Nicholas V. Hailey
Kay Blaine Hall
Dana M. Hantman
Cara Harbaugh
Kaley Elizabeth Harmount
Sarah Kajol Harris
Jiovanna Luz Hernandez
Blaire Hirt
Sean Mitchell Jagpersad
Jonald Joseph
Evan David Kotler
Kathryn E. Kristol
Tayler Kung
Ariana N. Larriviere
Ashley S. Lesovoy
Tara Morgan Levine
Tanisha J. Lewis
Ashley Lauren Lockhart
Juliette Louis
Annakiya Mantock
Carolina Martinez
Grace Anne McCauley
Candace Desiree Meeks
Chelsie Elise Mendez
Sevonte Hosea Miller
Monica Mogan
Angela B. Moore
Nicole Morales
Stephanie Marisa Munro
Arlet Napoles
Clayton M. Neblett
Kenneth Edward Noel
Shanise Ogbourne
Dorothy Osne
Alana Juliette Owens
Preston Paul
Connie L. Pavlik-Zamora
Ivy Phillips
Victoria Plechac-Diaz
Emma Gabrielle Rabinowitz
Kelsey L. Reynolds
Shelia Rhodes
Michele Marie-Mindy Rios
Jasmin Rios
Luis Rios Jr.
Ana Maria Rodriguez
Soilena Rodriguez
Alan Romano
Mikaela Shawn Rosen
Susanna Nori Rowan
Jennifer Runyan
Erin Sahn
Sephora Saint Pierre
Taika Semoins
Mireya Medina Silvagnoli
Charitas S. Skinner
Mikayla Joy Smith
Mara L. Spade
Timi Storms
Tajae Stringer
Danielle E. Sullivan
Tabitha Thein
Sarah M. Thompson
Jeffrey Erich Toepfer
Caitlin Leann Trezise
Cynthia Stephaine Ungaro
Alexis M. Victoriano
Elise Danielle Volk
Alexa Christina Vrionis
Alexis Sandra Watkins
Jennifer M. Weber
Nicholas Weisberger
Cassidy Grace Welch
Cynthia Lynn Wilks
Steven Howard Woodruff
Brian Jerrod Young
Master of Urban and Regional Planning
Ketcia Ifrene Fleurilus
Lentzy Y. Jean-Louis
Brandon A. Johnson
Amir H. Koleini
Salmin Monoar
Marcus L. Salley
Jordan C. Sperling
Bachelor of Architecture
Joaquin Boggio
Gorkem Cakir*
Alexander Capistrano
Mauricio J. Deleon
Ramiro A. Diaz Garcia
Flavia Fernandes Chiste
Jacob Aleksander German
Cedrick K. Glasgow
Jonathan Fernando Grinstein**
Andrea Cristina Guevara*
Fernando Iribarren
Christine Khouri Sader*
Stefka Marinova Kuneva
Alex Martinez
Kevin Alexander Mena
Angelo J. Peuguero
Collin Matthew Pierce**
Julissa Rodriguez
Ana Victoria Sauto Roca
Maria G. Villegas
Bachelor of Arts
Jonae A. Adolph
Ali Ahmed Ali Mohamed Alhameli
Hilary Allen
Tiffany Gabriela Allenger
Maria Gracia Ameijeiras
Gabrielle Julia Artura**
Mariliz Ayala
Jihan Ayyad***
Matthew Sulo Baar**
Jonathan Lee Barboza
David M. Barnett
Jason Alan Berger
Corryn Bizzell
Kassidy R. Braddick
Alana B. Brady
Samantha Maxie Briggs*
Jessica R. Campbell
Claudia Katherine Cano-Urbaneja*
Stephanie Carcamo
Iggy Charles-Pierre
Ryan Clancy
Amber Lee Conley
Stephanie Rodrigues Costa
Agostina Maite Costas
Anthony Davis
Jireh De La Cruz Quezada
Bryan A. De La Rua
Mariana Delgado
John Tyler Diaz***
Chloe Helena Dutreuil
Catherine Echenique*
Alyssa Michelle Enrique
Samantha Espelucin
Amanda Marie Everett
Nikki T. Farina**
Kevin-David Fiddis
Cancy Francois
Erica Frazier
Madison Riley Frese**
Harrison Fuster
Elaina Hope Garcia
Amanda M. Garcia
Breeyana D. Geter
Tetiana I. Givens*
Luis Raul Gomez***
Lisa Beth Gould***
Criteria Hallmon**
Jena L. Hanney
Kristal L. Harrison
Kali L. Hazera
Ernesto Hernandez
Emmi Ilona Hietanen*
Shytearia T. Hillman
Justin M. Hovis
Abigail Robinson Howard
Bryan Duffy Hursh**
David Joseph Hymowitz*
Corey I. Hymowitz*
Alexandra Iannelli
Jailyn C. Ingram
Brittany Jacobs
Kevin Aaron Jacobson**
Peterson Jacques
Borina Jo Lynce Jean**
Kayla Jean-Baptiste
Fernando Jimenez
Leeann L. Joseph
Parker-Leigh Kadivar
Bryan A. Kelleher
Veronica Alexis Kelly
Zachary Cardoso Kirschner
Emilee Knutson
Allison L. Kraus
Julianne Elizabeth Laubenberger*
Zachary Leach
Mattie Star Lenk
Traushae Tyana Leonard
Mary Louina Louis
Whitney E. Louis*
Briana Rose Lucente
Nadine Lully
Nina Rose Mako***
Isabelle Andrea Malakpour*
Michael E. Marantz
Kevin Marcelin
Taylor M. Markevitch***
Angela Maria Martinez
Reilly Madison McAloose
Macy B. McDonald**
Monique Carolyn McGregor*
Aliyah Jahnay McReed
David Mejia
Krista Marie Maxine Messer
Octavian Miller**
Amber T. Mitchell***
Joshua Brandon Mullne
Inez A. Newsome
Payton Jane O'Leary*
Annie Michaela O'Leary**
Vincent D. Papa
Benjamin Parsons**
Jazlynn D. Patterson*
Coy W. Pauldino
Daniel Pena*
Jeffrey Pierre
Michael Puerta***
Rosie Rosanna Randall*
Shannon Nicole Ratthe**
Jasmine Rodriguez***
Jarvis A. Roman
Marco Rosas
Blake M. Rubin
Amy Russell
Cynthia Saavedra**
Andrew Saintil
Matthew A. Salistean**
William Angus Salvia**
Ghitza A. Serrano-Velez
Caio L. Silva
Coral Sotomayor
Christopher Spalt
Kyle A. Stewart
Darwin Nathan Telemaque
Gina R. Vallarella*
Victoria Christine Vasile
Grant Edward Weisman
Chase Logan White
Jessica Jaymes White
Ariel L. Williams**
Bachelor of General Studies
Shenelle Ebony Allen
Aubrey Laine Bell
Claire Elizabeth Blount
Amber Rose Carrasco
Rose Sabrina Darbouze
Alexandra Ruth Delacadena
Luke C. Griek
Rose A. Joseph
Grecthe W. Joseph
Aqmar D. Khan
Cindy Elizabeth Luna
Cody Orange
Shane P. Patten***
Emmanuel J. Pomales
Willande Richard
Genna Taryn Stevens**
Ramil Noble Trinidad
Jazmin Velasco
Bachelor of Public Management
Douglas Alonzo
Gianluca Borsetto
Madalaine A. Cunningham
Thais Martins Dias**
Sofia Angelica Gonzalez**
Antwanette V. Greene
Patricia Mahoney-Eberling
Genaro A. Martinez de Villa**
Krystal B. Mortimer
Jessica J. Phanor
Jeanna Denise Prevalon
Alycia M. Quaid**
Annaka V. Silver
Kenneth D. Swopes
Koreen Mckenna Varney
Shanice K. Williams
Jione Williams
Courtnie L. Wright
Bachelor of Public Safety Administration
Shabana A. Ali
Zachary R. Asnes*
Danielle N. Bieberle
Da'Von F. Brown
Cherline Cherfrere
Bradley D. Clement
Alyssa R. Curbelo
Dayna Rose Del Gaudio*
Jaxon R. Dorsey
Mary Ellen Duckham
Vanessa M. Durbin
Cody Mark Freshwater***
Emily Logan Gray
Hope Elizabeth Greenier
Patrick O'Hearne Harmer
Caleb A. Holmes
Jonathan M. Jones
Richard June Kim
Marcie Rollesha LaFrance
Jared T. Liuzzi***
Michelle I. Malkin-Daniels
Isabella Marzano
Noah A. Morrissette*
Marcus Seidman
Samuel Alexander Shapiro***
Monique A. Shepherd
Jacob Lyle Smith
Rashad M. Smith
Hannah E. Smith
Marcel D. Southall
Brandon Tyler Vargas
Malik A. Vigille
Bachelor of Social Work
Saudia E. Abrams
Katherine Alberto
Diana C. Ardila
Dahanne Stephy Aristil
Marilu Baltazar***
Luanda Barone**
Vanessa Basile
Gabrielle Anna Beane*
Maya Adrienne Bither***
Tashi Lashay Brown
Jayda R. Brown
Jennifer Lee Bryan
Deanna R. Bryant
Andrea D. Clarke**
Barbara M. Crearer**
Marisha A. Davis
Kathryn A. Del Guidice*
Derhay Glynn Derhay*
Brittani T. Doby
Jillian Hunter Eicholtz**
Damarys I. Elias
Larenilee Encarnacion Fernandez*
Tiffany Ann-Marie Escoffrey
Sherlie Florestal Etienne*
Sebastian Bach Fastrich**
Samantha Lynn Felten
Gabriella V. Fernand*
Keanna Bernadette Florvil
Tawanna Franklin
Grace Anne Frehner***
Vanessa Amoy Graham-McFarlane**
Stephanie R. Guerra*
Byshanae Vontrell Harvin
Azhany Haynes*
Maitee Ibarra
Yolanda JeanBaptiste*
Sheri Elyse Kaplan*
Eva Helena Kappelmann
Brian James Kessler***
Lauren Olivia Larkin**
Tricia Housen Lee*
Vanessa Leon
Frislande Jennifer Limose
Naomi Marie Louidor
Janet Marie Madri-Flores***
Brandy Butler Malo
Idalia Margarita Maqueda
Viergeline Maxius*
Cameria L. Mccalpin*
Brittany Meurer**
Sunny Lee Musgrave
Lessy A.W. Nezifort**
Casey E. O'Brien
Jonai Perry
Daphney Pierre*
Lauren Marie Pinkepank
Kathleen Reed***
Rachaelle Monique Reid*
Brandy Roggio*
Accacia Russell
Tiffany Nicole Serpico
Felicia S. Smith***
Johanna Miriam Smolka
Jared C. Stein***
Lyndsay J. Strang***
Gloria Maria Suero Duran
Tasha Theoc*
Seraiah Sunshine Thomas*
Serena L. Thompson
Love Z. Toussaint***
Tessa D. Troise
Kathy Walsh**
James D. Walton II***
Sharlandria Shantele Washington*
Elizabeth A. Webster***
Jacqueline Darlene Weller***
Jessica White
Eunice Williams
Kahla Bri Younger
Danielle Zacharias
Bachelor of Urban and Regional Planning
Kyle R. Blum
Amish Milan Dave
Aiman Hasan*
Isabella Londono Zuluaga
Samuel E. Morales
Maria Jose Orejuela**
Natasia A. Peacock**
Katherine Nicole Shafer
Mercy Trujillo
Maria Camila Varon
Aleksandar Zecevic
Bachelor of Urban Design
Jonathan Alexander Bender
Elizabeth R. Bendinelli
Valentina Broglia
Marcelo Henrique Da Silva Anton*
Connor Jamison Kennedy***
Paula Lopez
Joanna Morales Majchrzak**
Lauren Victoria Sands*
  • *Cum Laude
  • **Magna Cum Laude
  • ***Summa Cum Laude